Çocuk Sağlık Sigortası

Çocuk sağlık sigortası, aile bütçesindeki giderlerin büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Düşük ve orta gelirli ailelerde sağlık masraf giderleri her geçen gün artmaktadır. Sigorta şirketleri ailelere tamamlayıcı sağlık sigortası ile destek olmaktadır. Aile olarak tamamlayıcı sağlık sigortası alınabildiği gibi yalnızca çocuğunuza da alınabilir.

Sigorta şirketleri aile poliçesi düzenlerken extra aile indirimi yapmaktadır. Bu durumda ailecek sigorta yaptırmak daha cazip olabilir ve ayrıca vergi indiriminden de faydalanabilirisiniz. 

Günümüz şartlarında çocuğunuzu sigortalatmak verilebilecek en iyi karardır. Çocuğunuza iyi bir eğitim vermenin yanında, sağlık sigortası yaptırarak desteklemek de önemlidir. Doğumundan erginliğine kadar çocukların özel bir ilgiye ihtiyacı vardır. Sağlık hizmetlerinde giderek artan maliyetlere bakacak olursak, çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası artık bir ihtiyaçtır.

Çocuklar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’nın geçerli olduğu anlaşmalı özel hastanelerde fark ücreti ödemeden sağlık hizmeti almanızı sağlayan bir sigorta türüdür. 

  1. Yatarak Tedavi Teminatı: 24 saatten uzun süren, yatarak gerçekleştirdiğiniz tedavilerin masrafları bu teminattan karşılanır. Yatarak tedavi kapsamın da evde bakım, suni uzuv, tıbbi malzeme ve ambulans hizmetleri verilir. Ameliyatlar yatarak tedavi kapsamında limitsiz olarak yapılır.
  2. Ayakta Tedavi Teminatı: 24 saati aşmayan, doktor muayenesi, röntgen, laboratuvar tetkikleri ve ileri tanı yöntemleri ile ilgili masraflarınızın karşılandığı teminattır. Seçeceğiniz sigorta şirketine göre doktor muayene adedi değişiklik göstermektedir. Yıllık 10 adete kadar muayene hakkı sunulur. Ayrıca fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti de ayakta tedavi teminatı kapsamında verilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Yalnızca Çocuğuma Yaptırabilirmiyim?

Maddi imkanlardan dolayı yalnızca çocuğunuza sigorta yaptırmak isteyebilirsiniz. Online teklif modülünü kullanarak tüm sigorta şirketlerinden size özel olarak hazırlanan teklfilerini görmek için tıklayınız. Sigorta şirketlerinin belirleyeceği yaş sınırlarına dikkat edilerek yalnızca çocuğunuza Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırabilirsiniz.  

Çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabileceğiniz sigorta şirketleri:

Allianz Sigorta, Güneş Sigorta: 5 yaşından büyük çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası yapıyor. 5 yaşından küçük çocuklar anne veya babası ile birlikte güvence altına alınabilir.

Axa Sigorta: 7 yaşından büyük çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası yapıyor. 7 yaşından küçük çocuklar ebeveynlerinin sağlık poliçesine dahil edilebilir.

Sompo Japan Sigorta: 2 yaşından büyük çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası yapıyor. 2 yaşından küçük çocuklar aile poliçesi satın alınması durumunda sigortalanabilir.

Groupama Sigorta, Mapfre Sigorta: 0-17 yaş arası çocuklara tamamlayıcı sağlık sigortası yapıyor.

 

Yorumlar

Yorum Yaz